מרכז ידע, יעוץ ושירותים להגנה סיעודית
ראשי / בלוג / כללי : ביטוחי הסיעוד ממשיכים לעורר גלים ושינויים – עדכון

מאת: גבי נקבלי

 

שלום חברים,

רשות שוק ההון פרסמה היום הודעה בנוגע להצעות שהיא מגבשת לפתרון סאגת ביטוחי הסיעוד הקבוצתיים.

מדובר בפתרונות אשר הרשות הצהירה עליהם כבר לפני מספר שבועות מתוך ניסיון נוסף להביא לידי פתרון את המשבר המתמשך. כזכור, תחת איומי ההסתדרות להשבתת המשק, אפשרה הרשות להאריך את ביטוחי הסיעוד הקבוצתיים הקיימים בשנה נוספת ועד ליום 31.12.17 (אפשרות שמותנית, כמובן, בהסכמת חברת הביטוח להארכת ההסכם).

עקרונות הצעת הרשות טרם פורסמו במלואם, אולם אין ספק שבעצם העיסוק והחיפוש המחודש אחר פתרונות נוספים, יש משום בשורה חיובית המעידה שגם ברשות הבינו כי לא ניתן עוד להמשיך ולהסתפק בפתרונות שהוצעו עד כה וכי לא ניתן להותיר את המצב על כנו. על פי המסתמן וכפי שעדכנתי לפני מס' שבועות, להלן העקרונות המתגבשים:

 

 

1. אישור לקיום ביטוחי סיעוד קבוצתיים ארוכי טווח

הכשל העיקרי בביטוחי הסיעוד הקבוצתיים הקיימים טמון בתקופת הביטוח המוגבלת וקצרת הטווח שלהם ובחוסר הוודאות לגבי קיומם ותנאיהם בתום תקופת הביטוח.
הרעיון המתגבש כעת הוא יצירת ביטוח קבוצתי בעל מאפיינים דומים לאלה של ביטוחי הפרט (ביטוח לכל החיים, פרמיה קבועה, קיומם של ערכי סילוק), כאשר לארגון ניתנת האפשרות לנצל את כוח המיקוח שלו להשגת הנחות ותנאים מועדפים.מתוך היותם בעלי תקופת ביטוח לכל החיים, לא תוכלנה חברות הביטוח לבטל את ההסכמים ובכך יובטח קיומם לאורך שנים.עם זאת, יש לצפות כי חברות הביטוח תהיינה בררניות באשר לארגונים עימם הם יסכימו להתקשר להסכמים ארוכי טווח מסוג זה, והדבר נכון במיוחד בכל הנודע לארגוני גמלאים ואוכלוסיות מבוגרות. בנוסף, נידרש לבחון מה משמעות הסכמים אלה לגבי עובדים העוזבים את הארגון ובעיקר כאלה המגיעים לגיל פרישה ולשלבי החיים, בהם הם נדרשים לביטוח זה יותר מאי פעם.

 

 

2. ביטוח קבוצתי ייעודי לבני 60-67

מדובר בביטוח קבוצתי למבוטחים בשכבות הגילאים האמורות שיוכלו להצטרף אליו ללא הצהרת בריאות וחיתום.  ככל הנראה, היקף הכיסוי בביטוח זה יעמוד על כ- 3,500-5,000 ₪ לתקופה מירבית של 5 שנים. עד כה הוצע לנפלטי ביטוחים קבוצתיים בני 60 ומעלה (ללא מגבלת גיל מקסימלי) להצטרף לביטוחי הסיעוד לחברי קופות החולים, אולם מעבר להיקף ההיענות הנמוך ולבעיות אחרות הכרוכות בהצעה זו, הפתרון לא נתן כל מענה למרבית אוכלוסיית היעד, שכן אלה כבר מבוטחים בביטוחים אלה.

בהצעה הנוכחית המתגבשת, יש בכדי לפתור, גם אם באופן חלקי, את הכשל שנוצר בהצעה הקודמת, עם זאת, יש לשים לב, שאין במתווה הנוכחי בכדי לתת מענה למבוטחים מתחת לגיל 60 או למבוגרים שמעבר לגיל 67, ובהם גם עשרות אלפי מבוגרים המצויים בבעיה המיידית והגדולה ביותר. מעבר לכך שמדובר בפתרון לקבוצת גיל מוגבלת, הרי שכלל לא ברור באילו תנאים, אם בכלל, חברות הביטוח תיעננה לאתגר ותיקחנה על עצמן את הסיכון הכרוך בביטוח סיעודי כזה לאוכלוסיה מבוגרת שתצטרף ללא הצהרת בריאות.

 

3. הרשות תאפשר הצטרפות לביטוח בתשלום חד פעמי בהיקף של עשרות אלפי שקלים

זאת, מתוך נכסיו הפנסיוניים והפיננסים (כדוגמת קופת גמל של המבוטחים) תוך מתן הטבת מיסוי על משיכת הכספים לצורך זה או בתשלום חודשי, כמקובל.

לצד אלה, וכן על רקע הגידול בסיכון הביטוחי הנובע מהתארכות תוחלת החיים, ההתחייבויות ארוכות הטווח הכרוכות בביטוח הסיעודי והנחיות רגולטוריות המקשיחות את הדרישות מחברות הביטוח ואמורות להביא לכך שיותר תביעות תשולמנה, אנו עדים להמשך מגמת השינויים גם בביטוחי הסיעוד הפרטיים.

בחודשים האחרונים שינו מרבית החברות את תנאי הפוליסות והרעו אותם, מחירי הביטוח נמצאים במגמת עליה מתמדת וצפויים להמשיך ולהתייקר, צומצמו ההנחות וההטבות שהחברות מעניקות ובקרוב אנו אף צפויים לשמוע על חברות שמפסיקות לשווק חלק מביטוחי הסיעוד.

האחריות לטיפול בחולה סיעודי מוטלת, עפ"י חוק על בני המשפחה. עלות הטיפול מגיעה עד לכדי 10,000 ₪ בחודש (והרבה מעבר לכך לחולה סיעודי במוסד)  ובסה"כ הוצאה מצטברת של מאות אלפי שקלים ואף למעלה מכך.

על כל אחד מכם לבחון את האפשרויות ולגבש פתרונות ראויים ומתאימים עבור חברי הארגונים שהנכם  עומדים בראשם, וכמובן גם ברמה האישית והמשפחתית. לשם כך, חשוב להבין את המתרחש, לבצע תהליך יסודי של ניתוח האפשרויות ותכנון מקצועי ומעמיק של הפתרונות.

לצד הצורך בפתרונות להיבטים הכספיים הכרוכים בבעיה הסיעודית, חשוב להיות מודעים גם לקיומם של שירותים משלימים ובעלי ערך רב כדוגמת סל שירותי "יד מכוונת" – שירותי ניהול מקרה, יעוץ וליווי המשפחה על מנת להבטיח ליקירכם את הטיפול האיכותי, הנכון והמתאים ביותר לצרכיו ולהשגת איכות החיים הגבוהה ביותר האפשרית עבורו, תוך ניווט ושליטה בסבך הבירוקרטי ומיצוי כל הזכויות המגיעות לו.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה וצורך!

 

מצ"ב מאמרים שכתבתי לפני כשלושה שבועות בנושא (במגזין הביטוח והפיננסים "עדיף" ובגיליון "ביטוח ופיננסים") וקישור לכתבות שהתפרסמו היום. בנוסף, מצרף לעדכונכם, עלון בנוגע לשירותי "יד מכוונת".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4895927,00.html

http://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3704203,00.html

http://offec.co.il/wp-content/uploads/2016/12/הארכת-הביטוחים-הסיעודיים-גליון-ביטוח-ופיננסים-24.11.16.pdf

http://offec.co.il/wp-content/uploads/2016/12/הארכת-ביטוחי-הסיעוד-בשנה-נוספת-מאמר-בעדיף-24.11.16.pdf

http://offec.co.il/wp-content/uploads/2016/12/ברושור-אופק-ניהול-גילאות-אישי-פנימי-סופי-10.16.jpg

http://offec.co.il/wp-content/uploads/2016/12/ברושור-אופק-ניהול-גילאות-אישי-חיצוני-סופי-10.16.jpg

כתוב תגובה

*

Your email address will not be published.

כל הזכויות שמורות לאופק ניהול גילאות אישי © 2015   |   למעלה